د 75 kVA ټرانسفارمر پیرود لارښود: څنګه د بریښنا سم حل غوره کړئ

Feb 06, 2026

یو پیغام پریږده

۱. پېژندنه

 

75 KVA Transformer

 

د سم ټرانسفارمر اندازه غوره کول یو له هغو پریکړو څخه دی چې په کاغذ کې ساده ښکاري- خو په ریښتیني پروژو کې په چټکۍ سره مهم کیږي.

د معیاري توزیع درجې په مینځ کې، د 75 kVA ټرانسفارمر د سوداګریزو او سپک صنعتي غوښتنلیکونو لپاره یو له خورا پراخه کارول شوي او عملي انتخابونو څخه دی. ډیر کوچنی، او تاسو د ډیرو بارونو سره مبارزه کوئ. ډیر لوی، او تاسو د ظرفیت لپاره پیسې ورکوئ چې تاسو به هیڅکله ونه کاروئ.

له همدې امله د 75 kVA ټرانسفارمرونه په مکرر ډول د کارونې توزیع شبکې ، ورکشاپونو ، دفتري ودانیو او د ښاري بریښنا سیسټمونو کې څرګندیږي. دوی په منځ کې ناست دي: نه لوی، نه کم ځواکه-مګر د ریښتیني-د نړۍ عملیاتو لپاره ښه انډول.

 

په سکوټیک کې، په نړیواله کچه د اسانتیاو او EPC قراردادیانو سره کار کول، موږ ډیری وختونه ورته پوښتنه ترلاسه کوو:
ایا د 75 kVA ټرانسفارمر سم انتخاب دی-او دا باید څنګه مشخص شي؟

راځئ چې دا په عملي، انجنیري- متمرکزه طریقه مات کړو.

 

2. د 75 kVA ټرانسفارمر څه شی دی؟

 

75kVA  Single-Phase Pole Mounted Transformers
 

د 75 kVA درې- فیز ټرانسفارمر یو بریښنایی وسیله ده چې د درې-پړاو بریښنا سیسټم کې د ولټاژ پورته یا ښکته کولو لپاره کارول کیږي، د 75 کیلوولټ- امپیر (75,000 VA) درجه شوي ښکاره بریښنا سره.

په عملي شرایطو کې، دا شمیره څرګندوي چې څومره ګډ ولتاژ او اوسني ټرانسفارمر کولی شي د درجه بندي شرایطو لاندې په دوامداره توګه اداره کړي.

او تر ټولو مهم، دا تعریفوي چې دا ټرانسفارمر په ریښتینې نړۍ کې چیرته فټ کوي.

2.1 د غوره ظرفیت سلسله

د 75 kVA ټرانسفارمر په آرامۍ سره ناست دی:

کوچني استوګنې یا سپک سوداګریز واحدونه (25-50 kVA)، او لوی صنعتي ټرانسفارمرونه (100 kVA او پورته).

دا منځنی دریځ پیاوړی دی. یعني:

  • د منځنیو سوداګریزو بارونو لپاره کافي ظرفیت
  • هیڅ غیر ضروري اندازه کول
  • د لومړۍ ورځې څخه د پانګې غوره موثریت

له همدې امله تاسو به ډیری وختونه د 75 kVA واحدونه په کوچنیو فابریکو، ورکشاپونو، دفتري ودانیو، او د ښاري توزیع شبکې کې وګورئ.

 

2.2 د غوښتنلیک پراخه لړۍ

د 75 kVA ټرانسفارمر یوه لویه ګټه انعطاف ده.

دا کولی شي عرضه کړي:

  • د رڼا سیسټمونه
  • د HVAC تجهیزات
  • کوچني او متوسط ​​​​موټرونه
  • دفتر او د معلوماتي ټکنالوجۍ تجهیزات

-ټول په ورته وخت کې. له همدې امله اسانتیاوې او EPCs په کلیوالي او ښاري شبکو کې پدې باندې تکیه کوي ، چیرې چې اعتبار مهم دی مګر د بار وده لاهم معتدله ده.

 

2.3 معیاري او د پیرودلو لپاره اسانه

بل دلیل چې پیرودونکي د 75 kVA ټرانسفارمر خوښوي: دا معیاري محصولات دي ، نه ځانګړي امرونه.

د ډیری اسانتیاو او جوړونکو لخوا وړاندیز شوی

مخکې - انجنیر شوي ډیزاینونه

اضافي پرزې لکه بوشنګ، د تیلو ټانکونه، د موصلیت سیسټمونه د سرچینې لپاره اسانه دي

د ساتنې طرزالعملونه ښه پوهیږي

په لنډه توګه، لږ حیرانتیاوې-دواړه د نصب کولو پرمهال او کلونه وروسته.

 

2.4 لګښت-اغیزمنتوب

د لګښت له نظره، د 75 kVA ټرانسفارمرونه خورا عملي توازن لري:

د ډیری کوچنیو واحدونو نصبولو څخه ډیر اغیزمن

د پام وړ ارزانه د 100 kVA+ ټرانسفارمرونو څخه

ټیټ زیانونه، د مدیریت وړ نقشه، او انعطاف وړ عملیات

د ډیری پروژو لپاره، دا ظرفیت د مالکیت غوره ټول لګښت وړاندې کوي، نه یوازې ترټولو ټیټ مخکینۍ بیه.

 

3. SCOTECH 75 kVA ټرانسفارمرونه – د صادراتو مشترک تشکیلات

 

په SCOTECH کې، د 75 kVA ټرانسفارمرونه زموږ یو له ډیرو صادراتو ظرفیتونو څخه دي.

عادي معیارونه او بریښنایی اختیارونه

توکي شته اختیارونه / توضیحات
د تطبیق وړ معیارونه IEC · IEEE · CSA
درجه بندي فریکونسی 50 Hz / 60 Hz
بادي مواد مسو (CU) / المونیم (AL)
د ویکتور ګروپونه Dyn11 · Ii0 · Ii6 · YNyn0 · Dyn1
د پړاو ترتیب د واحد-پړاو او درې-پړاو سیسټمونو لپاره مناسب
غوښتنلیک د کارونې توزیع شبکې او د صنعتي بریښنا سیسټمونه
د موثریت معیارونه CSA C802.1-2022 · CSA C802.1-13 · DOE 2016 · NEMA TP-1 (2002)

 

 

3.1 75kVA واحد-پړاو قطب نصب شوي ټرانسفارمرونه

 

واحد-پړاو قطب نصب شوي ټرانسفارمرونه په عمده توګه د سر د توزیع لینونو کې کارول کیږي. په ډیری کلیوالو یا لیرې پرتو سیمو کې، د سر سیسټمونه لاهم د ځمکې لاندې کیبل کولو په پرتله خورا اقتصادي دي، نو دا ډول لومړی انتخاب پاتې دی.

د پراخو بارونو سره د اوږده-د بریښنا ویش لپاره، د75 kVA واحد- پړاو قطب نصب شوی ټرانسفارمرپه ځانګړې توګه عملي ده. ظرفیت اعتدال دی، زیانونه د کنټرول وړ دي، او نصب کول مستقیم دي{1}}په ټولیز ډول، دا یو اغیزمن حل دی چې کاروونکي ښه پوهیږي او باور لري.

75 kVA Single-Phase Pole Mounted Transformers

 

صادرونکي هیوادونه: ګیانا، کاناډا، امریکا، سعودي عربستان

عادي غوښتنلیکونه: د استوګنې سیمې، د کلیوالي توزیع شبکې، کوچني دوکانونه

ټیټ ولتاژ (LV): 0.12–0.347 kV (واحد پړاو)

کلیدي ځانګړتیاوې: اسانه نصب، منځنی ظرفیت، د واحد- پړاو بارونو لپاره مثالی

په حقیقت کې، زموږ د صادر شوي 75 kVA ټرانسفارمر پورټ فولیو کې، د واحد- پړاو قطب نصب شوي واحدونه شاوخوا 73٪ جوړوي. دا په روښانه توګه د بازار غوره توب منعکس کوي، په ځانګړې توګه په کلیوالي او د استوګنې د ویش په پروژو کې.

75kVA transformer on power lines
75kVA utility pole transformer
75kVA overhead transformer
 

3.2 75kVA درې

 

کله چې یو باثباته او متوازن درې-پړاو عرضه ته اړتیا وي، درې-د مرحلې قطب-موجود او پیډ-مستقیم ټرانسفارمرونه په طبیعي ډول انتخاب ته ځي-. په سوداګریزو او سپکو-صنعتي چاپېریالونو کې عام دي-هغه ځایونه چیرې چې موټور hum، HVAC سیسټمونه چلیږي، او درې-پړاو تجهیزات غالب وي. پیډ{10}} نصب شوي ټرانسفارمرونه، په ځانګړې توګه، د ځمکې په سطح کې ناست دي، په فولادو کابینې کې تړل شوي؛ تاسو به ډیری وختونه دوی د استوګنې په ټولنو کې، د پلورنځیو څخه بهر، یا په کوچنیو صنعتي ځایونو کې وګورئ. خوندیتوب، لاسرسی، او حتی ظاهرا- دلته ټول مهم دي، او د پیډ{13}} نصب شوي ډیزاین دا اندیښنې په اغیزمنه توګه اداره کوي.

75 kVA Three-Phase Pole Mounted Transformers
75kVA Three-Phase Pad Mounted Transformers

 

صادرونکي هیوادونه: ګیانا، کاناډا، امریکا

عادي غوښتنلیکونه: وړې فابريکې، صنعتي پارکونه، دفتري ودانۍ

ټیټ ولتاژ (LV): 208 V–480 V (د شمالي امریکا معیارونه)

کلیدي ځانګړتیاوې: د موټرو، HVAC سیسټمونو، او سوداګریزو تجهیزاتو لپاره د اعتبار وړ درې-پړاو عرضه

75kVA pad mounted transformer
75kVA 3 phase distribution transformer
75 kVA 3 Phase Pad Mount Transformer
 

3.3 75kVA تیل- ډوب شوي ټرانسفارمرونه

 

د بیروني تاسیساتو لپاره، د تیلو- ډوب شوي ټرانسفارمرونه د اصلي جریان انتخاب پاتې کیږي-او د ښه دلیل لپاره. د موصل تیلو د تودوخې او یخولو لپاره کارول کیږي. نظر پخپله مستقیم دی، مګر په عمل کې دا لوړ حرارتي موثریت وړاندې کوي او تر ټولو مهم، د اوږدې عملیاتي مودې په اوږدو کې باثباته فعالیت.

 

اسانتیاوې او صنعتي کارونکي په فرعي سټیشنونو او توزیع شبکو کې پدې ډول تکیه کوي. په ډیری پروژو کې، معمول تفتیش او مهالویش ساتل لا دمخه د ورځني عملیاتو برخه ده، نو د تیلو ډوب شوي ډیزاینونه په طبیعي ډول د موجوده ساتنې رژیمونو سره مناسب دي.

 

د عادي ویش ولتاژ کچه شامل دي:

 

لوړ ولتاژ (HV): 13.8 kV، 14.4 kV، 23–24.9 kV

ټیټ ولتاژ (LV): 0.12–0.48 kV

دوی په دواړو واحد-پړاو او درې-پړاوونو کې شتون لري. چیرته چې اړتیا وي، موږ ډیزاینونه هم د ځایی کارونې تمرینونو او د ځانګړو پروژو معیارونو سره مطابقت کولو لپاره دودیز کړو

 

3.4 75kVA وچه-ډول ټرانسفارمرونه

 

وچه{0}} ډوله ټرانسفارمر د تیلو پر ځای د هوا په یخولو تکیه کوي. نه تېل، نه ګډوډ لیک؛ ساتنه اسانه ده، د اور وژنې خطر کمیږي، او د چاپیریال اغیزو اداره کول خورا ساده کیږي. له همدې امله تاسو ګورئ چې دوی ډیری وختونه د کور دننه پروژو کې راپورته کیږي.

عادي غوښتنلیکونه؟ سوداګریزې ودانۍ، روغتونونه، ښوونځي، د معلوماتو مرکزونه{0}}تاسو ورته نوم ورکوئ. په دې ځایونو کې، د اور خوندیتوب او د چاپیریال مقررات یوازې ښه نه دي-- لري؛ دوی باید- ولري. او وچ- ډول ټرانسفارمرونه؟ دوی سمدلاسه دا بکسونه په نښه کوي.

 

4. د ظرفیت پرتله کول

د ټرانسفارمر ظرفیت

عادي استعمال

ګټې

مناسب غوښتنلیکونه

25 kVA

کوچنی استوګنځی

تړون، ټیټ لګښت

کورونه، کوټې

50 kVA

روښانه سوداګریز

اعتدال د بار وړلو اداره کول

کوچني دفترونه، ورکشاپونه

75 kVA

متوسطه تجارتي / سپک صنعتي

متوازن لګښت، موثریت، انعطاف پذیري

دفترونه، کوچنۍ فابریکې

100 kVA

لوی تجارتي / صنعتي

د لوړ بار وړتیا

صنعتي پارکونه، روغتونونه

 

5. د 75 kVA ټرانسفارمرونو عادي غوښتنلیکونه

 

په عمل کې، د 75 kVA ټرانسفارمرونه په ډیرو ځایونو کې د خلکو د توقع په پرتله ښکاره کیږي. لوی نه دی، مګر یقینا کوچنی هم نه دی-یوازې د پراخه ویش اړتیاو لپاره سمه ده. تاسو به یې معمولا په لاندې سناریوګانو کې ومومئ:

 

سوداګریزې ودانۍ
دفتر کمپلیکسونه، شاپینګ مالونه، روغتونونه. په عمده توګه د 480 V → 208/120 V بریښنا توزیع لپاره کارول کیږي-باثباته، د وړاندوینې وړ، په معیاري ودانیو سیسټمونو کې د یوځای کولو لپاره اسانه.

 

صنعتي تاسیسات
متوسطه-د تولید فابریکې، د CNC ورکشاپونه، ګودامونه. د بریښنا ماشینونه، لیږدونکي، د رڼا سیسټمونه؛ کله کله ټول په یوځل. دلته، 75 kVA د ظرفیت او فوټ نښان تر مینځ یو عملي توازن رامینځته کوي.

 

د نوي کیدونکي انرژۍ پروژې
د سولر فارمونه او د باد پروژې. ډیری وختونه د گرډ اتصال دمخه د ولټاژ لوړولو لپاره پلي کیږي. تل نه لیدل کیږي، مګر په شالید کې مهم دی.

 

د معلوماتو مرکزونه
عموما وچه{0}} ډوله واحدونه، د کور دننه نصب شوي. خوندي، پاک، د باور وړ-د IT بریښنا ویش لپاره مناسب دی چیرې چې د اور خطر او ساتنې ته لاسرسی مهم دی.

د استوګنې ټولنې
د پیډ- نصب شوي ټرانسفارمرونه د څو-یونټ هستوګنې خدمت کوي. خاموش عملیات، کمپیکٹ ترتیب، او د اسانتیاوو لپاره اسانه لاسرسی؛ دقیقا هغه څه چې د استوګنې پروژې غوښتنه کوي.

 

6. د 75 kVA ټرانسفارمر څومره امپونه اداره کولی شي؟

 

د 75 kVA ټرانسفارمر څومره اوسنی اداره کولی شي په عمده توګه په یو شی پورې اړه لري: ولتاژ. په ځانګړې توګه، مخکې ټاکل شوي لومړني (HV) او ثانوي (LV) ولتاژونه چې ټرانسفارمر د دې لپاره ډیزاین شوی.

د ورته kVA درجه بندي لپاره، اوسني بدلونونه د ولتاژ کچې پورې اړه لري. محاسبه هم په دې پورې اړه لري چې ایا ټرانسفارمر واحد دی-پړاو یا درې-پړاو.

د بریښنا سیسټم په عملي ډیزاین کې، انجنیران د ټرانسفارمر د بشپړ-لوډ اوسني اټکل کولو لپاره معیاري اوسني فورمول کاروي.

واحد-د مرحلې ټرانسفارمر اوسنی فورمول

 

اوسنی (A)=kVA × 1000 ÷ ولتاژ

بېلګه:

75 kVA ÷ 240 V
≈ 312.5 A

درې-د فاز ټرانسفارمر اوسنۍ فورمول

 

اوسنی (A)=kVA × 1000 ÷ (ولتاژ × √3)

بېلګه:

75 kVA ÷ (415 V × 1.732)
≈ 104 A

لاندې د 75 kVA ټرانسفارمر لپاره د نظري بشپړ-لوډ اوسني لنډیز دی، چې په عام ډول کارول شوي LV درجه بندي پراساس دي، دواړه واحد-پړاو او درې-پړاو ترتیبونه پوښي.

د ولتاژ ډول

LV (V)

بشپړ بار امپونه (A)

واحد پړاو

240

312.5

واحد پړاو

277

270.8

واحد پړاو

347

216.2

درې پړاو

208

208.2

درې پړاو

220

196.9

درې پړاو

277

156.3

درې پړاو

415

104.4

 

واحد-پړاو 75 kVA ټرانسفارمرونه عموما په 120/240 V، 277 V، یا 347 V کې کار کوي، د ~216 A څخه تر 312 A پورې بشپړ- بار بار جریان وړاندې کوي.

درې-پړاو 75 kVA ټرانسفارمرونه د عام LV شبکې پوښي لکه 208 V، 220 V، 277 V، او 415 V، د بشپړ- بار بار جریان سره د ~ 104 A څخه تر 208 A پورې.

دقیق امپریج په مستقیم ډول د ټرانسفارمر باد په LV ولتاژ پورې اړه لري؛ د لوړ LV ولتاژ پایله د ورته kVA درجې لپاره د ټیټ بشپړ-لوډ اوسني لامل کیږي.

 

7. د 75 kVA ټرانسفارمر معمول وزن او ابعاد

 

کله چې تاسو د یو په اړه خبرې کوئ75 kVA ټرانسفارمر, د هغې اندازه او وزن نه دی ټاکل شوی-دوی په حقیقت پورې اړه لري چې دا څه ډول دی، دا څنګه سړه شوی، او د ولتاژ ترتیب. قطب- نصب شوي واحدونه؟ روښانه، کمپیکٹ، د سمبالولو لپاره اسانه. درې-پړاو یا پیډ- نصب شوي؟ لوی ټانکونه، ډیر موصلیت، درانه-مګر دا د ظرفیت او اعتبار لپاره تجارت-دی.

دلته د هغه څه ماتول دي چې تاسو معمولا په ساحه کې ګورئ:

د ټرانسفارمر ډول لومړني ولتاژ ثانوي ولتاژ نږدې ابعاد (mm) د تیلو وزن ټول وزن
واحد-پړاو قطب نصب شوی 13.8 kV 120/240 V 885 × 660 × 580 ۴۹ کیلو ګرامه ۱۹۲ کیلو ګرامه
واحد-پړاو قطب نصب شوی 13.8 kV 120/240 V 1085 × 735 × 705 ۸۱ کیلو ګرامه ۳۶۱ کیلو ګرامه
واحد-پړاو قطب نصب شوی 7.97/13.8 kV 120/240 V 645 × 740 × 1185 ۷۶ کیلو ګرامه ۳۹۲ کیلو ګرامه
درې-پړاو قطب نصب شوی 13.8 kV 0.22 kV 1003 × 645 × 1165 - ۶۲۰ کیلو ګرامه
درې-پړاو نصب شوی 22.86/13.2 kV 208Y/120 V 1650 × 1220 × 1670 (د 3 واحدونو بسته) ۳۷۸ کیلو ګرامه 1050 کیلو ګرامه
درې-پړاو نصب شوی 22.86 kV 0.48 kV 1650 × 1220 × 1670 (د 3 واحدونو بسته) ۳۷۸ کیلو ګرامه 1050 کیلو ګرامه
درې-پړاو ویش 0.22 kV 0.415 kV 850 × 950 × 1020 (د بسته بندي ابعاد) 90 کیلو ګرامه 390 کیلو ګرامه

نو په اصل کې، واحد-پړاو قطب- نصب شوي ټرانسفارمرونه؟ په اسانۍ سره حرکت کول. درې-پړاو پیډ؟ درانه، مګر دوی ډیر ځواک بسته کوي. او هغه درې-یونټ پیډ- ایونټ شوي سیټونه؟ تاسو د بار وړلو لپاره یو ښه نقش په لټه کې یاست، نو خپل ځای پلان کړئ.

 

8. څنګه د 75 kVA سم ټرانسفارمر غوره کړئ

 

د امر کولو دمخه په پام کې نیولو سره

معلومه کړئ چې نصب به د کور دننه وي که بهر.

د اور د خوندیتوب او ساتنې اړتیاو اهمیت ارزونه.

تصدیق کړئ که د سیمه ایزو اسانتیاوو لخوا د IEEE، IEC، یا CSA معیارونو سره مطابقت ته اړتیا وي.

د ټیټې ابتدايي پانګونې او د ژوند په وخت کې د ټیټ انرژي ضایعاتو ترمنځ پریکړه وکړئ.

غوره انتخاب د سایټ شرایطو، د بار کولو ځانګړتیاوو، او ټاکل شوي سیسټم عملیات پورې اړه لري.

 

9. FAQ د 75 kVA ټرانسفارمرونو په اړه

info-470-408

01. د 75 kVA ټرانسفارمر معمولا چیرته کارول کیږي؟

د دوی د متوازن ظرفیت او لګښت موثریت له امله، د 75 kVA ټرانسفارمر په پراخه توګه کارول کیږي:

  • سوداګریزې ودانۍ (دفترونه، پرچون پلورنځي)
  • کوچنۍ فابریکې او د تولید ورکشاپونه
  • د استوګنې ټولنې
  • د سولر او نوي کیدونکي انرژي سیسټمونه
  • د اسانتیاوو د توزیع شبکې

په ډیری ښاري او کلیوالي توزیع سیسټمونو کې، اسانتیاوې په مکرر ډول د استوګنې کلسترونو او کوچنیو سوداګرۍ ته بریښنا رسولو لپاره د 75 kVA قطب نصب شوي ټرانسفارمرونه نصبوي.


02. د 75 kVA ټرانسفارمر کوم بارونه ملاتړ کولی شي؟

د 75 kVA ټرانسفارمر معمولا د متوسط ​​​​سوداګریزو او سپک صنعتي بارونو رسولو لپاره کارول کیږي، په شمول:

  • د رڼا سیسټمونه
  • د HVAC تجهیزات
  • کوچني او متوسط ​​​​برقی موټورونه
  • دفتر او د معلوماتي ټکنالوجۍ تجهیزات
  • په ورکشاپونو کې د ماشینونو تولید

د بریښنا فاکتور او بار ځانګړتیاو پورې اړه لري، د 75 kVA ټرانسفارمر کولی شي په دوامداره توګه په دوامداره عملیاتو کې د 50-60 kW اصلي بریښنا بار ملاتړ وکړي.

03. یو عادي 75 kVA ټرانسفارمر څومره وزن لري؟

یو عادي 75 kVA ټرانسفارمر نږدې وزن لري:

  • واحد-پړاو قطب- نصب شوی:190-400 کیلو ګرامه
  • درې-پړاو قطب- ایښودل شوی:~620 کیلو ګرامه
  • درې-پړاو پیډ- نصب شوی:~1,050 کیلو ګرامه

وزن په پام کې نیولو سره توپیر لريډول، د پړاو ترتیب، او د یخولو طریقه.

04. د 75 kVA ټرانسفارمر څومره وخت دوام کوي؟

د مناسب نصب او ساتنې سره، ډیری توزیع ټرانسفارمرونه د متوقع خدمت ژوند لري20-30 کاله یا ډیر.

د تیلو{0}} ډوب شوي ټرانسفارمرونه معمولا دوره ای معایناتو ته اړتیا لري، پداسې حال کې چې وچه{1}}ډول ټرانسفارمرونه په داخلي چاپیریال کې لږ ساتنې ته اړتیا لري.

10. پایله

 

د 75 kVA ټرانسفارمر د یو دلیل لپاره مشهور دي.
دوی هر اړخیز، معیاري، او لګښت لري-مؤثر دي-پرته له دې چې ډیر ډیزاین شي.

د متوسط ​​​​سوداګریزو او سپک صنعتي غوښتنلیکونو لپاره، دا ظرفیت اکثرا د تخنیکي او اقتصادي پلوه خورا عملي انتخاب وي.

 

Choosing the Right 75 kVA Transformer

نن د SCOTECH سره اړیکه ونیسئ ترڅو ستاسو د پروژې اړتیاو په اړه بحث وکړئ او زموږ د ټرانسفارمر متخصصینو څخه تخنیکي لارښوونې ترلاسه کړئ.

پوښتنو ته واستوئ